Tere tulemast kunstniku Larissa Romanova kodulehele!

Minust

Minust ja minu maalidest.

Minu nimi on Larissa Romanova.
Olen sündinud 1956 aastal Venemaal, Tver-i oblastis.
Aastal 1965 kolisin koos vanematega Eestisse.
1972 aastal lõpetasin kooli ning jätkasin õpingutega Tallinna Majandustehnikumis
„ Tööstusliku raamatupidamise” erialal. Peale tehnikumi lõpetamist, 1975 aastal, asusin tööle raamatupidajana.
1979 aastal abiellusin ning aastal 1980 sündis meie perre tütar, kelle nimeks sai Viktoria.
Aastal 1991 lõpetasin Tallinna Tehnikaülikooli „Raamatupidamise ja majandusliku analüüsi” erialal.
1995 aastal alustasin tööd raamatupidaja-programmeerijana ning kuni tänaseni tegelen „1C ” raamatupidamistarkvara arendamisega Eestis.
2009 aasta septembris alustasin maalimisega, võttes eratunde erinevatelt kunstiõpetajatelt.

Enamik näitusel esitatud töödest on valminud abstraktsionismi stiilis, mille eesmärgiks on harmoonia saavutamine teatud värvikombinatsioonide ja vormide loomise teel ning vaatajas värvikate assotsiatsioonide esile kutsumine. Mõningad näitusel esitatud töödest on loodud ka kaudselt tašismi meenutavas stiilis. See stiil ei esita reaalseid kujundeid , vaid väljendab kunstniku alateadvusliku aktiivsust, spontaanseid mõtteid. Just need suunad saidki domineerivaks motiiviks minu loomingus ja pealkirjastasid esimese personaalse näituse.

Osa töödest on ühendatud maalilisse tsüklisse, mille läbivaks teemaks on isiksuse mõju kunstniku kujutlusvõimele, katse edasi anda sisemised emotsioonid teoste kaudu mis on täis valgust ja keerulisi värvilahendusi. Meie silm on vaid vahend, mille abil püüame valguskiiri, reaalne kujutis sünnib meie ajus. Ning siin on assotsiatiivne kujutlusvõime piiritu. Minu eesmärgiks on läbi oma keerukate ja värvikate teoste publiku tundelise vastuvõtlikkuseni jõudmine ja sügavate sisemiste emotsioonide esile kutsumine.

Maalide loomisel on kasutatud väga erinevaid materjale. Joonistused, mis on tehtud graafilises tehnikas, pliiatsiga ja rapidograafiga, on visuaalselt väga erinevad oma stiili ja tehnilise sügavuse poolest.
Minu lemmiktehnika hulka kuuluvad guašš ja akrüül. Esitatud teostes püüdsin säilitada omapära ning täita need elurõõmu ja lootusega. Minu maalid sisaldavad hoopis teistsugust ilu, ilu mida ei kohta reaalelus, ilu mille juured on emotsioonides ja isikupärases tundemaailmas.
Lugupidamisega,

kunstnik Larissa Romanova

e-mail: romanova@stv.ee, larivita@gmail.com. Estonia, Tallinn tel.: (+372) 51 64 379,(+372) 6 211 596

Tellimisevorm

X